نرم افزار حسابداری فروشگاهی نرم افزار حسابداری فروشگاهی

نرم افزار حسابداری فروشگاهی

23 خرداد

نرم افزار حسابداری فروشگاهی ، گسترش علم و تکنولوژی و دوره الکترونیکی و عصر ارتباطات در زندگی همه مردم تاثیرات زیادی گذاشته است بطوری که حتی علم حسابداری هم از این قافله جا نمانده است . امروزه بنگاه های اقتصادی کوچک هم به استفاده از کامپیوتر روی آوردند. البته باید این نکته را متذکر شویم که ضوابط و قانون جدید مالیاتی کشور استفاده مغازه ها و فروشگاه ها از کامپیوتر را به صورت یک الزام درآورده است.

تاریخچه نرم افزار حسابداری فروشگاهی


در زمان های گذشته که مغازه ها کوچک بودند و یک مغازه دار در کل، شاید در طول روزکاری خود ۱۰ فاکتور را در روز به صورت دستی و روی کاغذ انجام می داد ، دیگر نیاز به یک حسابدار یا نرم افزار حسابداری و کارهای مربوط به حسابداری مثل تهیه گزارش سود و زیان و موجودی انبار و این مدل کارها را نداشت. همراه ما در این مقاله باشید تا شما را با نرم افزار حسابداری فروشگاهی و اهمیت این نرم افزار برای کاسبان و افراد دارای سوپر مارکت را برای شما شرح دهیم.
اما باید گفت که امروزه این مغازه ها و فروشگاه ها ، با توجه به پیشرفت علم ، نبود ضوابط مهم و اساسی در قوانین و مقررات مالیاتی ، گسترش و علمی تر شدن امور مربوط به حسابداری و عوامل دیگر مثل: حجم زیاد فاکتورها ، گردش موجودی های بالا ، افزایش هزینه ها و بی ثباتی در قیمت ها ، باعث شده است که نیاز به نرم افزار حسابداری دقیق فروشگاهی برای تهیه گزارش ها و ثبت و ضبط و نگهداری آن ها داشته باشند تا از بروز مشکلات محاسباتی خود جلوگیری کنند.
اکنون با توجه به حجم شرایط محاسباتی ، یک مدیر فروشگاهی یا کاسب نمی تواند به تنهایی و با استفاده از روش های سنتی قبل مثل : تهیه گزارش های ماهانه تنها با استفاده ماشین حساب و یا محاسبه به روش فاکتورهای دستی محاسبات خود را انجام دهد زیرا که با حجم این فعالیت ها دیگر این روش ها پاسخگوی نیاز آنها نخواهد بود و اگر از روش های جدید و به روز حسابداری در امور مالی خود استفاده کنند ضرر و زیان های خیلی کمتری خواهند دید.

دلیل استفاده از نرم افزار حسابداری فروشگاهی چیست؟


همانطور که در قسمت بالا از مشکلات مخصوص فعالیت های حسابداری در دنیای امروز کسب درآمد برای مغازه دار ها و فروشگاه ها اشاره کردیم ، این قضیه وجود ابزاری دقیق برای انجام این فعالیت ها را تصدیق می کند ، زیرا نبود این ابزار ممکن است باعث بروز مشکلات جبران ناپذیری برای مدیران فروشگاه ها و یا کاسبان شود.
از جمله مشکلات بارز و آشکار نبود نرم افزار حسابداری فروشگاهی می توان به ، احتمال وجود خطا در حساب و کتاب هایی که نیاز به محاسبات دقیق دارند ، نبود زمان کافی جهت تهیه گزارش های سالانه ، خطا در ثبت دقیق قیمت ها در فاکتور های کاغذی ، نداشتن اطلاعات کامل از موجودی انبار و محصولات و ... اشاره کرد.

امکان ها و قابلیت های نرم افزار حسابداری فروشگاهی چیست؟


1. جلوگیری از خطاها و اشتباهات

با نرم افزار حسابداری فروشگاهی می توان از بروز اشتباهات و خطاها جلوگیری کرد و می توان هزینه های به وجود آمده در این زمینه را به مقدار قابل توجهی کم کرد و با کمک نرم افزار حسابداری فروشکاهی می توان به طور معمول صدها ورودی و خروجی را به طور همزمان مورد بررسی قرار داد.

2. روند تهیه گزارشات به آسانی انجام می شود.

نرم افزار های حسابداری فروشگاهی می تواند به تهیه گزارشات سود و زیان روزانه، هفتگی، ماهانه و سالانه را به همراه انواع نمودارها و بدون کوچکترین اشتباه و با بالاترین دقت و به مغازه داریا مدیر فروشگاه در هر زمانی که لازم باشد این اطلاعات را به آنها بدهند.

3. صرفه جویی در زمان بیشتری می شود.

استفاده از این نرم افزار حسابداری فروشگاهی می تواند باعث صرفه جویی در زمان شود و دیگر نیازی نیست که اطلاعات را به صورت دستی، دسته بندی کرد و این کار به صورت خودکار انجام می شود و همچنین دیگر نیازی نیست که به جست و جو برای پیدا کردن اطلاعات و اسناد گذشته از برگه ها و پوشه ها بپردازید و محاسبات زمان گیر و پیچیده در عرض چند دقیقه آسان حل می شوند ، زیرا اطلاعات دقیق به عملکرد بالا در تصمیم گیری ها کمک می کنند.

4. مالیات با محاسبات دقیق تر انجام می شوند.

محاسبات مالیات می تواند یک کار سخت و پیچیده باشد و فرد کاسب یا مدیر فروشگاه نیاز به پیگیری دقیق از تمام مالیات معاملات کسب و کار خود دارد. به همین دلیل این نرم افزار کمک می کند که به آسانی و ساده و با تضمین این که تمام جزئیات مالی در یک مکان باشند مالیات خود را مطابق با قوانین مالیاتی محاسبه و انجام دهند.

5. اسناد به صورت خودکار تولید می شوند.

فاکتورها ، اسناد ، یادداشت های اعتباری، سفارشات خرید ، اظهارات چاپ و حقوق و دستمزد همه می توانند به طور سریع و دقیق و خودکار انجام شوند و اسناد حسابداری به صورت اتوماتیک تولید شوند .

6. اطلاعات به صورت خودکار به روز می شوند.

استفاده از نرم افزار حسابداری فروشگاهی باعث می شود تا سوابق به طور خودکار و به روز محاسبه شوند و به همین ترتیب مانده حساب (برای مثال حساب های مشتریان) همیشه به روز خواهد ماند.

چرا کاسبان و مدیران فروشگاهی نیاز به نرم افزار حسابداری فروشگاهی دارند ؟


اگر شما صاحب فروشگاه یا سوپر مارکت هستید که در آن به مشتریان خود انواع محصولات ریز و درشت را به فروش می رسانید توصیه می شود که از نرم افزار حسابداری فروشگاهی در بسیاری از موارد استفاده کنید . در واقع این نرم افزار حسابداری خیلی به شما کمک خواهد کرد .
شما در مدت زمان کاری خودتان بارها مشاهده کرده اید که مشتریان شما بارها و بارها برای خرید به مغازه و فروشگاه شما می آیند و خریدهای خود را یا به صورت جزئی یا کلی برای مدت زمانی مشخص از شما خریداری می کنند. پس شما نیاز به اطلاعات دقیق از شمارش و محاسبه تعداد کالاهای خریداری شده ، محاسبه دقیق فاکتورها و نحوه دریافت فاکتورهای فروش، موجودی انبار، تعداد فروش، ورودی محصولات جدید، گزارشات روزانه، ماهانه و سالانه دارید باید بدانید که کالاهای مصرفی مردم بیشتر کدام هستند و تعداد آن ها را در انبار باید مشخص کنید با کمک نرم افزار حسابداری فروشگاهی شما خیلی راحت می توانید این عملیات ها را انجام دهید.

 

مزایای استفاده از نرم افزار حسابداری فروشگاهی برای کاسبان چیست ؟


مزایای استفاده از نرم افزار حسابداری فروشگاهی برای صاحبان مغازه یا فروشگاه خیلی زیاد می باشد . با امکاناتی که یک نرم افزارحسابداری فروشگاهی در اختیارکاسبان و صاحبان مغازه قرار می دهد مزایایی از قبیل کارکرد راحت و آسان را با آن ایجاد می کند ، در نتیجه وضعیت عالی را برای فروش کسب و کار به وجود می آورد. اما اصلی ترین مزایای استفاده از نرم افزار حسابداری فروشگاهی عبارتند از :

1. سرعت بالا در انجام محاسبات :
وجود یک نرم افزار حسابداری فروشگاهی می تواند انجام محاسبات را تسریع کند . چرا که کارکنان بخش فروش، یا صندوقدار یک فروشگاه یا مغازه دار میتوانند با سرعت بیشتری هزینه ها را محاسبه کنند و به مشتریان بیشتری در طول روزرسیدگی کنند.
2. دقت در انجام محاسبات:
نرم افزار حسابداری علاوه بر سرعتی که در محاسبات حسابداری می بخشد ، این توانایی را دارد تا بدون خطا و اشتباه در محاسبه هزینه ها ، این اعداد و ارقام را برای کاسبان یا مدیر فروشگاه ها فراهم کند.
3. صرفه جویی در هزینه ها :
با کمک این نرم افزار شما می توانید از صرف کردن هزینه های بی مورد جلوگیری کنید یعنی دیگر نیاز ندارید که هزینه های زیادی را صرف کنید که به یک حسابدار بدهید تا محاسبات شما را انحام دهد. با کمک این نرم افزار خودتان حسابدار خودتان باشید
4. شمارش کالا توسط بارکد خوان :
با ایجاد ارتباط بین نرم افزار حسابداری فروشگاهی و دستگاه بارکدخوان می توان روند جستجوی محصول برای درج فاکتور را تسریع کرد و همچنین می توانید شمارش کالاهایی از یک نوع را به راحتی انجام دهید.

 

نرم افزار حسابداری فروشگاهی ساده


همانطور که از نام این نرم افزار پیداست، این نرم افزار نیاز به دانش یا مهارت خاصی ندارد نرم افزار حسابداری فروشگاهی ساده مناسب سوپر مارکت های کوچیک یا بزرگ می باشد که بتوانند خیلی راحت محاسبات مالی خود را انجام دهند. نرم افزار حسابداری فروشگاهی ساده دارای ویژگی یا قابلیت های مختلفی از قبیل: عملیات چک و صندوق، خرید ، فروش، برگشت از خرید، برگشت از فروش سال جاری و … پشتیبانی می کند. این نرم افزار (نرم افزار حسابداری فروشگاهی ساده ) برای فروشگاه ها و سوپر مارکت های کوچک مناسب می باشد . با کمک این نرم افزار شما می توانید گزارشات صورتحساب سود و زیان ، گردش موجودی کالا و خدمات ، چک و بدهی ها و طلب های خودتان را چک کنید.

نرم افزار حسابداری عمده فروشی


نرم افزار حسابداری عمده فروشی ، به طور کامل برای تمام عمده فروشی های بزرگ و کوچک طراحی شده است . البته باید گفت که شرکت مهندسی نرم افزار نوین هوشمند از طراحی نرم افزار حسابداری ویژه عمده فروشی از این قافله جا نمانده است و بهترین نرم افزار حسابداری عمده فروشی را با زبده ترین مهندسین ، را برای شما عمده فروشان عزیز طراحی کرده است. در نرم افزار حسابداری نوین هوشمند شما می توانید فاکتور عمده فروشی به صورت دلخواه را طراحی کنید، فاکتورهای خرید را ثبت کنید ، لیست مرجوعی و فروش ها را داشته باشید. همچنین شما قابلیت اتصال به بارکد خوان و خواندن بارکد محصولات عمده فروشان را دارید.
نرم افزار حسابداری مخصوص عمده فروشی قابلیت ها و امکانات ویژه ای همچون: وصول چک، دریافت چک، ثبت چک های برگشتی، ثبت و محاسبه بدهکاری و بستانکاری و را دارد. همچنین نرم افزارحسابداری عمده فروشی قابلیت دسته بندی انواع محصولات، دسته بندی بر اساس نام محصولات، انبارگردانی، محصولات قدیم و جدید، دسته بندی را به شما ارائه می کند.

 

سخن آخر
در پایان اینکه برای رفع نیاز صنف فروشگاهی و عمده فروشان، شرکت مهندسی نرم افزار نوین هوشمند نرم افزارحسابداری فروشگاهی را طراحی و به بازار عرضه کرده است. این نرم افزار حسابداری فروشگاه، نه تنها نیازهای یک مغازه کوچک را برآورده می کند، بلکه می توان از آن در یک مجموعه فروشگاهی بزرگ و عمده فروشی ها هم نیز استفاده کرد.

آخرین ویرایش در پنج شنبه, 23 خرداد 1398 06:12
نرم افزار حسابداری هوشمند نوین

گروه هوشمند نوین با بیش از ۲۰ سال سابقه و از سال ۱۳۷۰ با مشارکت جمعی از کارشناسان نرم افزار ، سخت افزار و حسابدار فعالیت خود را آغاز نموده و از بدو کار سعی در استفاده از بهترین تکنولوژی جهت بهره وری و بهینه سازی سیستم های مختلف را داشته است.

هوشمند نوین با به‌کارگیری استانداردهای جهانی و از طریق توسعه‌‌ی فناوری اطلاعات در سازمان‌ها و مؤسسات خصوصی و دولتی، می‌کوشد کسب‌ و‌کار مشتریانش را به عنوان شرکای تجاری خود، توسعه دهد. تجربه‌ی چندین ساله‌ی ما در زمینه‌‌ی راهکارهای جامع مالی، سیستم‌های اطلاعات مدیریت و فناوری تولید نرم‌افزار، و ارائه دستگاه های حضور و غیاب و کنترل تردد و اتوماسیون های مختلف مسیر پیشرفت‌مان را هموار کرده است.

2 نظرها

  • ناشناس تیر 13, 1398 ناشناس

    تخصیص اعتبار ریالی برای هر شخص تو نرم افزار حسابداری فروشگاهیتون هم وجود داره؟؟؟

  • مهدی خرداد 28, 1398 مهدی

    سلام وقت بخیر تو نرم افزار حسابداری فروشگاهی امکان رند کردن مبلغ فاکتور فروش ینی گرد کردن پول خرد هست؟؟؟

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

سئو و طراحی سایت توسط تیم خدمات سئو سئو هاما