نرم افزار حسابداری شرکتی ارزان نرم افزار حسابداری شرکتی ارزان

نرم افزار حسابداری شرکتی ارزان

22 فروردين

نرم افزار حسابداری شرکتی ارزان ، پیشرفت تکنیک های حسابداری در سال های اخیر حسابداری شرکت های تولیدی، خدماتی، صنعتی و پیمانکاری را تغییر داده است. یک نرم افزار حسابداری شرکتی یکپارچگی و افزایش چابکی در کسب و کار شرکت را به همراه خواهد آورد.


روش های مالی و اداری ثبت و محاسبه حساب های شرکت و استفاده از نرم افزار حسابداری شرکتی باعث شده تا مدیران حسابداری و کاربران بتوانند به شیوه ای جامع و مفید کارهای حسابداری شرکت خود را انجام دهند.

نرم افزار حسابداری شرکتی


شرکت مجموعه ای است که با هدف ایجاد یک کسب و کار تجاری بین 2 یا چند نفر شکل می گیرد و با آغاز فعالیت خود یک سری رویدادهای مالی صورت میگیرد که نیازمند ثبت و گزارش ها در اتوماسیون اداری است. حسابداری زیر مجموعه وسیعی دارد که حسابداری شرکتی یکی از زیرشاخه های آن است.
یک نکته مهم در زمینه حسابداری شرکتی این است که بدانیم زمینه فعالیت شرکت در کدام دسته از انواع شرکت ها قرار میگیرد تا بتوانیم حسابداری متناسب با آن را به کار بگیریم.

انواع حسابداری شرکت‌ها:


حسابداری شرکت بازرگانی:
در شرکت های بازرگانی مبادله کالا هم با پول نقد و هم به وسیله فروش اعتباری انجام می شود. همچنین استفاده از فرصت های فروش ویژه یا به اصطلاح تخفیف ها، مسائل جدیدی را در حسابداری شرکت های بازرگانی ایجاد می کند. مسائل مالی که در تخفیف ها مورد توجه قرار می گیرد، تخفیف نقدی، تخفیف تجاری، تخفیف های توافقی و فرصت های برگشت از فروش می باشد.

حسابداری شرکت پیمانکاری :
شرکت های پیمانکاری مجموعه هایی هستند که با عقد قرارداد با اشخاص حقیقی- حقوقی و یا شرکت در مناقصات متعهد می شوند که کاری را در زمان مقرر و با قیمتی از پیش تعیین شده انجام دهند . یکی از مهم ترین مسائل شرکت های پیمانکاری موضوع حسابداری این شرکت هاست. این شرکت ها به دلیل وجود کارگاه های متعدد پراکندگی زیادی از نظر جغرافیایی دارند.
حسابداری شرکت های پیمانکاری، امور بیمه کارکنان، استخراج قیمت تمام شده و سود و زیان هر پروژه به تفکیک چالش بزرگ این نوع شرکت هاست. بنابراین مجموعه های پیمانکاری باید از نظر حسابداری بسیار قدرتمند عمل کنند. برخی از این شرکتها حسابداری خود را به سازمانی غیر از مجموعه خود واگذار میکنند.
حسابداری شرکت تولیدی : امور مالی در شرکتهای تولیدی به سازماندهی مواردی مثل هزینه مواد خام ، فرآیند تولید و هزینه بهای تمام شده یک کالا مربوط میشود. صاحبان شرکت های تولیدی از طریق گزارشات مالی صحیح و مستند ، استراتژی های مالی خود را تعیین می کنند.

حسابداری شرکت خدماتی :
شرکت خدماتی بدون ماده اولیه و با هزینه کردن خرید و وسایل مورد نیاز خدماتی، خدمتی را ارائه داده و کسب درآمد و سود می‌کند. فعالیت‌های حسابداری در شرکتهای خدماتی فقط تحصیل درآمد و یا صرف هزینه نیست، بلکه اموری مانند فعالیت در زمینه خرید دارایی، ایجاد بدهی و یا افزایش سرمایه نیز می‌باشد و به یک نرم افزار حسابداری جامع و دقیق برای مدیریت حسابها نیاز دارد.


نرم افزار حسابداری ارزان قیمت


نرم افزارهای حسابداری با قابلیت ها و امکانات فراوان به شرکت ها کمک خواهند کرد تا زمان و هزینه خود را مدیریت کنند و با انجام خودکار ثبت های حسابداری در کمترین زمان حجم وسیعی از اطلاعات مالی را سر و سامان می دهند. نرم افزارهای حسابداری برحسب نیاز شرکت و نوع کسب و کارها طراحی و تولید می شوند . قیمت نرم افزار حسابداری بستگی زیادی به تعداد امکانات تعریف شده در آن دارد.
سادگی، ایمن بودن و توانایی برآورده کردن امور حسابداری شرکت و گزارش دهی از ویژگی های یک نرم افزار حسابداری شرکتی موثر است. هر سازمانی نیازهای مختلفی در امور حسابداری دارد و این شرکت با آگاهی از نیازهای کسب وکارهای مختلف، انواع نرم افزارهای حسابداری شرکتی را ارائه میدهد. نرم افزارهای ارزان قیمت امکانات محدودی دارند که برای کسب و کارهای کوچک قابل استفاده هستند.
نرم افزارهای حسابداری با توجه به قابلیت‌هایی که مشتری انتخاب می کند قیمت های متفاوتی دارند. کاربر با هر هزینه ای می تواند صاحب یک نرم افزار حسابداری پایه شود اما با اضافه شدن ویژگی هایی مانند: حقوق و دستمزد، فروش، کنترل موجودی، گزارشات مدیریتی ، تهیه لیست های قانونی و…. قطعا هزینه نرم افزار افزایش بیشتر خواهد کرد.

آخرین ویرایش در سه شنبه, 11 تیر 1398 10:53
محتوای بیشتر در این بخش: « نرم افزار حسابداری فروشگاهی

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

سئو و طراحی سایت توسط تیم خدمات سئو سئو هاما